Navštivte i Vy naše fórum - vše co jste chtěli vědět
  Vyhledávání ve článcích
Vyhledávání JEN ve článcích MojeMotorola

Penzion skupinyUbytování KunžakUbytování StrmilovChata u rybníka Komorníkačeská KanadaKomorníkChata na SamotěPenzion česká KanadaUbytování skupinKomorníkRybařeníčeská KanadaChata Jižní čechy
  Prohledat vše (Google)
Vyhledávání mezi všemi materiály a články na serveru Moje Motorola.cz
  Tématické sekce
 • Aktuality
 • Jedna paní povídala
 • Motorolí software pro PC
 • Aktuální firmware v telefonech
 • Reportáže
 • Rozhovory
 • Tipy a triky
 •   Telefony
 • Motorola A780
 • Motorola A835
 • Motorola A920
 • Motorola C115
 • Motorola C156
 • Motorola C200
 • Motorola C250
 • Motorola C450
 • Motorola C550
 • Motorola C650
 • Motorola E365
 • Motorola E398
 • Motorola MPx
 • Motorola MPx200
 • Motorola MPx220
 • Motorola ROKR E1
 • Motorola V3 RAZR
 • Motorola V80
 • Motorola V150
 • Motorola V180
 • Motorola V220
 • Motorola V300
 • Motorola V360
 • Motorola V500
 • Motorola V547
 • Motorola V600
 • Motorola V635
 •   Informace
  MojeMotorola.cz ikonka
  MOJEMOTOROLA.CZ
  nezávislý internetový server

  (c) Pavel Mašek,
  2003-2006


  Správce fóra: E398 & Timeport

  Engine: phpRS, Jiří Lukáš

  Modifikace a programování

  MOTSYS.COM

  Layout webu
  Jiří Pokorný

  Telefony na testování nám dodává české zastoupení Motorola, Inc.

  Oficiální Motorola stránky
   
  mínus Aktuality
  mínus Aktuální firmwary
  mínus Jedna paní povídala
  mínus Ke stažení
  mínus Ke stažení - dotazy
  plus Motorolí příslušenství
  plus Motorolí software pro PC
  plus Motorolí telefony
  plus Nastavení operátorů
  mínus O serveru
  mínus Ostatní
  mínus Prezentace
  mínus Prodejci
  mínus Reportáže
  mínus Rozhovory
  mínus Tipy a triky

  O serveru MojeMotorola.cz

  Server MojeMotorola.cz vznikl v květnu 2004 ze serveru Motorola-online.com, fakticky se tak pouze přejmenoval. Původní spuštění serveru však proběhlo již v 2. polovině roku 2003. Cíl byl zpočátku jasný, na českém Internetu neexistovala tehdy žádná stránka, která by se věnovala telefonům Motorola.
  Byly zde tehdy 2 známé weby, ale oba dva byly zaměřené jen na telefony T720, které však již s postupem času rychle zastaraly.

  Po krátkém rozmýšlení a po úsudku, že telefony Motorola se v blízké době stanou rozšířené, protože v roce 2003 Motorola téměř neexistovala, ať už se to týkalo jak telefonů, tak i situace s příslušenstvím zde byla téměř katastrofální a o informacích ohledně nových produktů ani nemluvě. Náhoda tomu chtěla, že počátkem roku 2003 jsem si klasickou poštou vyžádal v českém sídle Motoroly nějaké informační letáky o současných a o nových telefonech. Během léta 2003 jsem si na Motorolu vzpomněl znovu a opět jsem napsal dopis, který tam putoval. Detaily nejsou podstatné, ale výsledkem bylo CD z Motoroly s obsahem a interními prezentacemi nových telefonů Motorola pro rok 2003/2004. Když se pak později server "rozjížděl", mnoho z těchto materiálů bylo na webu Motorola-online.com naprosto volně a se souhlasem Motoroly ke stáhnutí. Následně během velmi krátké doby vznikly sekce s reklamami od Motoroly, které se sháněly po celém světě, dále to pak byly různé technické zajímavosti, hospodářské výsledky a samozřejmě manuály, v té době a i dnes, velmi často žádané, prostě v té době "vše" na jednom místě.

  Počáteční startovní tempo bylo téměř vražedné a přišla první krize, kterou se však podařilo odvrátit. Internetový server Mobil.cz nelenil a po krátké době Jan Matura píše o novém serveru pro majitele telefonů Motorola, tehdy o Motorola-online.com. Koncem roku 2003 se díky jistým neshodám s jiným novým serverem o Motorolách uskutečnil telefonní hovor mezi mnou a samotným ředitelem Motoroly, divize PCS. Hovor byl dlouhý přes 30 minut a zajímavé bylo, že jsme neřešili vůbec to, kvůli čemu jsem tam původně volal, ale diskuze se stočila přímo na telefony Motorola a věci kolem nich. Také jsme se domluvili na osobním setkání v lednu 2004, které se pak opravdu uskutečnilo. Po dlouhé době jsem, a asi jako jeden z mála podobných lidí, uskutečnil rozhovor právě s panem Martinem Lancem, který byl tehdy ředitelem divize PCS - dnešní Mobile Devices.

  Rozhovor proběhl v přátelské atmosféře a pan Lanc ochotně odpovídal na všechny mnou pokládané otázky. Předběžně pak řekl, že Motorola se chystá více přiblížit k zákazníkům a že se chystá náprava současné neuspokojivé situace. Něco naznačil s tím, že se pak uvidí. Za velmi krátkou dobu pak nečekaně z ředitelského postu ze dne na den zmizel, bylo to období velkých změn. Během února pak proběhla návštěva autorizovaného servisu telefonů Motorola v Brně a s tím spojený rozhovor s Tomášek Kopečkem, ředitelem této divize. Otázky byly šité na tělo a řadu věcí osvětlily, protože v té době nikdo žádný takový rozhovor bohužel nedělal. Na druhou stranu o to byly odpovědi překvapující. Od května 2004 až do srpna 2005 poskytoval EBM, nyní Mobil ASK servis, každý měsíc informace o verzích FW v telefonech Motorola, navíc jsme občas řešili s techniky problémy tehdejších Motorol V300 a prospělo to oběma stranám, přinejmenším patřilo technikům Motoroly díky.

  Během roku 2004 to pak šlo velmi rychle, nový ředitel v Motorole, nové kontakty a návrhy, během června se pak ozval server Mobil.cz s tím, jestli bych pro ně nenapsal první článek, bylo to tehdy o Motorole V500. Ať se líbil nebo ne, dalších několik článků pro Mobil.cz pak následovalo. S Motorolou se dohodly zápujčky telefonů, udělal se rozhovor s novým ředitelem Radkem Vychytilem, pak došlo na debatu právě o zveřejněném interview a skončilo to tím, že jsem začal dostávat pozvánky na akce Motoroly. Pak následovala mezinárodni konference o Bluetooth, brzy na to MotoDay 2004 a i závěr samotného roku 2004 byl velmi rychlý. V měsíci říjnu také došlo k jisté krizi a přerušení chodu serveru na zhruba 3 týdny. Bylo nutné přeskupit priority a zvážit, kam se má server ubírat. To se povedlo, navíc došlo na pokus o sponzoring, nebo nabídku spolupráce, bylo obesláno celkem 40 firem, přičemž celkem zpět odpověděly 4, z toho 1 firma si to rozmyslela, druhá firma se pak ukázala jako nedůvěryhodná. Další firma, Hewlett Packard, odpověděla velmi přátelsky, ale také velmi neurčitě. Poslední firmou, se kterou se navázala spolupráce pak byla pražská firma Ignum, která se podílí technicky na chodu serveru. Tehdy naivní nabídka, kterou jsme zasílali pro T-Mobile o možnosti spolupráce a možnosti umístění reklamy na MojeMotorola.cz sice putovala k několika lidem, ale byl to jen pokus, který nevyšel, nicméně pokus to byl. Rok 2004 skončil. Vlastně neskončil, v září 2004 se povedl "husarský kousek", koupil jsem doménu Hellomoto.cz a ne od Motoroly. Tím pádem server pracuje od té doby na 4 doménách, jsou to: Motorola-online.com, Motorola-online.cz, MojeMotorola.cz a Hellomoto.cz, hlavní doménou se však stala MojeMotorola.cz a název domény tak odpovídá serveru - Moje Motorola.

  Rok 2005 s sebou přinesl podstatné zvýšení tvorby článků o telefonech Motorola, tempo se výrazně zrychluje. Také se pak brzy vydáváme navštívit další z autorizovaných servisních míst telefonů Motorola, pražskou firmu PPI-ETC. Po exkurzi na řadu přichází rozhovor s ředitelem tohoto servisu.

  Již během března 2005 se začala utvářet myšlenka uspořádat setkání uživatelů telefonů Motorola a připravit nějaký hodnotný program, ne aby to byla jen ztráta času a třeba i pozvat nějakého zajímavého hosta. Ale v tu dobu se blíží měsíc duben, konkrétně apríl. Napsal jsem do českého zastoupení Motoroly, jestli by nechtěli oni sami napsat nějaký aprílový článek s tím, že pak vyjde na MojeMotorola.cz. Překvapivě rychle jsem pak obdržel článek, který pak celkem úspěšně parodoval jednoho mladého herce z filmu Snowboarďáci a navíc mezi to vmíchali i něco z těch telefonů. Sám jsem měl na apríla překvapení, které jsem nikomu neřekl. Několik dní před aprílem jsem totiž pročítal stránku Marigold.cz, kterou tvoří zakladatel původního serveru Mobil.cz, Patrick Zandl, kde popisoval jednu aplikaci, která dokáže "požírat" všechny webové stránky. To mě inspirovalo a zkontaktoval jsem samotné tvůrce z Francie, jestli by stihli udělat speciální "požírací" efekt na přání, nicméně bylo málo času a tento efekt se již vyrobit nestihl. Použil jsem tedy jeden z několika efektů, v mém případě dinosaura, který drtí webové stránky. Pak jsem díky různým technikám dosáhl toho, že dinosaur drtí oficiální webové stránky české Motoroly, které byly naposled aktualizovány v roce 2004, což mělo svůj skrytý význam a ještě to tak násobilo výsledný dojem. Trik byl v tom, že jsem na doménu Hellomoto.cz, kterou jsem vlastnil, dostal obsah oficiálních stránek Motoroly a aplikoval zmíněného dinosaura. Efekt byl dokonalý a běžní návštěvníci neměli šanci tento trik prohlédnout.

  Potom přišly na řadu přípravy na uspořádání setkání uživatelů telefonů Motorola v režii MojeMotorola.cz. Přípravy zabraly spoustu energie a času, navíc jsem se rozhodl pozvat ředitele Motoroly Mobile Devices, Radka Vychytila, aby účastníkům představil chystané telefony pro rok 2005 a případně zodpověděl jejich dotazy. Přípravy vrcholily a vzhledem k velkému vytížení zaměstnanců Motoroly obecně, se MotoSraz odkládal, nakonec se uskutečnil začátkem června. Co se týká MotoSrazu, jak jsem jej nazval, až na menší drobnosti se povedl a navíc jsem měl při té příležitosti pro Radka Vychytila speciální překvapení. Využil jsem schopností známého českého kreslíře Ivana Křemečka z magazínu Trnky-Brnky a nechal jsem vtipně ztvárnit ředitele Radka Vychytila, přičemž výsledné překvapení bylo tričko s tímto zdařilým ztvárněním, které jsem mu na MotoSrazu předal. Aby se na motiv nezapomnělo, stejná dvě trička dostali také výherci vědomostního kvízu o telefonech Motorola, který jsem pro MotoSraz připravil. Nakonec jsem byl rád, že MotoSraz skončil, protože přípravy na něj stály hodně energie a neustálého popohánění některých lidí, kteří nedrželi slíbené termíny, bylo také dost. MotoSraz však ukázal, že je možné uspořádat toto setkání i bez výrazné pomoci jiných stran a že svůj smysl má.

  Během července 2005 pak došlo k vytvoření velmi rozsáhlého návrhu pro nový projekt, který čerpá ze zkušeností MojeMotorola.cz, přičemž projekt je zaměřen na mobilní telefony Motorola a při jeho tvorbě se vycházelo z reálných předpokladů. Plán dostal pracovní označení M-Fish a je detailně zpracován, nicméně není jisté, kdy dojde k realizaci. Zatím to však vypadá, že toto dílo předběhlo svou dobu a je i možné, že k realizaci nedojde a veškerý vynaložený čas nebude proměněn.

  Srpen 2005 znamenal další dobré zprávy. Pravidelně je sledována oblíbenost MojeMotorola.cz ve vyhledávačích a měsíc srpen 2005 opět znamenal pro server posun nahoru. Ačkoliv oblíbenost serveru ve vyhledávačích nemusí vždy znamenat kvalitu článků, je dobré vědět, že jsme sice možná ne vždy, ale jsme vidět.

  Co se týká plánu do blízké budoucnosti, v nejbližší době hodlám rozšířit naše články o popisování příslušenství pro telefony Motorola, kterému se snad nikdo nevěnuje, hodlám psát jak o tom dobrém příslušenství, tak i o tom ne zcela ideálním pro telefony Motorola.

  Server MojeMotorola.cz brzy oslaví dvouleté výročí existence, za tu dobu se snad podařilo vytvořit v rámci velmi omezených možností obsahově kvalitní a užitečný web. Server MojeMotorola.cz je neziskový, částka která je příjmem z několika reklam pokrývá většinu měsíčních provozních nákladů a server není hmotně podporován žádným subjektem.

  V případě námětů, nebo dotazů pište na dopisy@mojemotorola.cz, rád na ně odpovím.

  Pavel Mašek, MojeMotorola.cz, Karlovy Vary


  -----
  Pavel Mašek (21) vystudoval SPŠ elektrotechnickou, absolvoval jednoleté pomaturitní studium anglického a španělského jazyka a nyní je v 1. ročníku na Západočeské univerzitě v Plzni, na fakultě Ekonomické v Chebu. Na studia si vydělává převážně sám administrací webových stránek. Jedním současným přáním je navštívit továrnu pro výrobu mobilních telefonů a někdy osobně navštívit město Schaumburg, v USA.

    Moje Motorola.cz
  Moje Motorola, 2003 - 2006
    Nejnovější komentáře
 • bez titulku:
  "Zdravím, no víme, JAK jsou vypnuté :o) Jen jsem se chtěl zeptat. . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • MojeMotorola.cz:
  "Předem gratuluji ke vložení komentáře, ačkoliv jsou pro běžné . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Ja nechci konec!:
  "Hmmm, tak to je škoda, nepokoušel jste se celý web prodat? Nebo po . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Re: Re: Budík:
  "Dobry den , potrebovala bych poradit mam V360 koupila jsem od T-mobilu . . . " (Zkušenosti s telefonem Motorola V360 – práce s telefonem, posílání SMS, propojení s PC, MP3 přehrávač)
 • za kačku:
  "V3 RAZR lze koupit i za 1 Kč , pokud člověk splní určitá kritér . . . " (Subjektivní názor: Nejlevnější RAZR V3 z oficiální distribuce v čR? - aktualizováno)
 •   Krátce
  25.12.2005: Dotazy
  Ohledně problémů s telefony Motorola se již neobracejte na žádné e-mailové adresy MojeMotorola, ani podobné, ale používejte již jen fórum MojeMotorola.cz - www.mojemotorola.cz/forum.

  15.12.2005: MojeMotorola.cz
  Dnes byla zveřejněna zpráva o zastavení aktualizace serveru MojeMotorola.cz, které bude platit do odvolání. Provoz webu jako takového nebude omezen, akorát bude "zakonzervován" současný stav článků a materiálů. Výjimkou tvoří fórum MojeMotorola.cz, které by mělo zůstat díky moderátorům v provozu i tak.

  10.12.2005: Motorola V360
  Zkušenosti s telefonem Motorola V360 byly vydány s několikahodinovým zpožděním, část zkušeností zestručněna.


  Web používá upravené jádro systému phpRS, MojeMotorola.cz ©2003-2006 Pavel Mašek

  Loga společnosti Motorola, stylizované "M" a další materiály, mohou být ochrannými známkami, případně jiným vlastnictvím společnosti Motorola, Inc.
  Nezávislý internetový server MojeMotorola.cz není majetkově ani jinak spojen s firmou Motorola, Inc., ani s českým zastoupením firmy Motorola.