Navštivte i Vy naše fórum - vše co jste chtěli vědět
  Vyhledávání ve článcích
Vyhledávání JEN ve článcích MojeMotorola

Penzion skupinyUbytování KunžakUbytování StrmilovChata u rybníka Komorníkačeská KanadaKomorníkChata na SamotěPenzion česká KanadaUbytování skupinKomorníkRybařeníčeská KanadaChata Jižní čechy
  Prohledat vše (Google)
Vyhledávání mezi všemi materiály a články na serveru Moje Motorola.cz
  Tématické sekce
 • Aktuality
 • Jedna paní povídala
 • Motorolí software pro PC
 • Aktuální firmware v telefonech
 • Reportáže
 • Rozhovory
 • Tipy a triky
 •   Telefony
 • Motorola A780
 • Motorola A835
 • Motorola A920
 • Motorola C115
 • Motorola C156
 • Motorola C200
 • Motorola C250
 • Motorola C450
 • Motorola C550
 • Motorola C650
 • Motorola E365
 • Motorola E398
 • Motorola MPx
 • Motorola MPx200
 • Motorola MPx220
 • Motorola ROKR E1
 • Motorola V3 RAZR
 • Motorola V80
 • Motorola V150
 • Motorola V180
 • Motorola V220
 • Motorola V300
 • Motorola V360
 • Motorola V500
 • Motorola V547
 • Motorola V600
 • Motorola V635
 •   Informace
  MojeMotorola.cz ikonka
  MOJEMOTOROLA.CZ
  nezávislý internetový server

  (c) Pavel Mašek,
  2003-2006


  Správce fóra: E398 & Timeport

  Engine: phpRS, Jiří Lukáš

  Modifikace a programování

  MOTSYS.COM

  Layout webu
  Jiří Pokorný

  Telefony na testování nám dodává české zastoupení Motorola, Inc.

  Oficiální Motorola stránky
   
  mínus Aktuality
  mínus Aktuální firmwary
  mínus Jedna paní povídala
  mínus Ke stažení
  mínus Ke stažení - dotazy
  plus Motorolí příslušenství
  plus Motorolí software pro PC
  plus Motorolí telefony
  plus Nastavení operátorů
  mínus O serveru
  mínus Ostatní
  mínus Prezentace
  mínus Prodejci
  mínus Reportáže
  mínus Rozhovory
  mínus Tipy a triky
  Další články z rubriky C550

  * Motorola C550, mobil plný rozporů

  27. 07. 2004

  Testovali jsme několik týdnů C550, tentokráte jsme zvolili pro zajímavost mobil ze "šedého dovozu", nebyl tedy určen přímo pro čR, ale v tomto případě nám všechno fungovalo...


  Jak vypadá

   

  Motorola C550 má rozměry 98 x 43 x 19mm a váží kolem 95 gramů. Baterie je klasická Li-Ion s kapacitou 740 mAh, což je více než baterie u C350, jež měla kapacitu 600mAh. Tvar telefonu je klasicky hranatý s výměnnými kryty.


  Motorola C550
   

   

  Další fotografie najdete také !ZDE! a !ZDE!

   

   

  Motorola se svojí „céčkovou“ řadou udělala celkem slušný průlom, jež se i v omezené míře konal v čR. Na trh tehdy přišla C350, která stála necelých 5000 Kč a měla barevný displej, polyfonní vyzvánění a také datový klasický konektor mini USB, jež se dal použít i k přístupu na internet ve spojení s PC. Telefon měl také řadu výměnných krytů, jež se mohly měnit o 106. Sice nenabízela podporu MMS a JAVY, ale co, telefon s barevným displejem a datovým konektorem s polyfonií bylo silné lákadlo, navíc i za tu přijatelnou cenu. Nemluvě o tom, že vhodnými výměnnými kryty jste si mohli změnit kompletně tvar telefonu, což se také běžně nevidí, takže z hranatého telefonu jste si rázem udělali např. takový oválný tvar. Doba ale pokročila, takže se pak ke konci loòského roku u nás objevila Motorola C450, jež měla pár vylepšení, ale stále zde chyběla možnost pořizovat s ní fotografie, nebo připojení kamerky. Nově C450 uměla zobrazovat MMS zprávy, jinak se žádné převratné nové funkce nekonaly. Zhruba od března tohoto roku se u nás začala prodávat u T-Mobile C550 za cenu kolem šesti tisíc Kč.

   

  C550 – co nám nově nabízí

   

  Tak především nám v telefonu přibyl foáček, jež má maximální rozlišení 640x480 bodů. Foáček má i zoom, takže si lze objekt pěkně přiblížit. Provedení je klasické CMOS, tudíž žádné větší zázraky nečekejte. Dále se nám zde objevila JAVA, což uvítá spousta „hračičků“. Hry lze do telefonu nahrávat jen přes WAP, kabelem je tam nedostanete. Pam읠 na JAVA aplikace je někde mezi 2-3 MB. My jsme si otestovali 2 hry, jedna byla s rybičkou, která musela jíst menší rybičky a pak rostla, až mohla jíst ty velké ryby, samozřejmě, musíte ještě uhýbat větším rybám, aby vás nesnědly. Hra je docela zajímavá a zkrátí tak chvíle nudy, ale na dlouhou dobu to hra rozhodně není. Smysl druhé hry s kuličkami jsme nepochytili, takže nemá cenu o ní psát, věnovali jsme se té první.

   

  Co má za funkce

   

  Oproti předcházejícím modelům se téměř neliší, tudíž zde najdete jakýsi jednoduchý úkolovník, MotoMixer na úpravu melodií přímo v telefonu, pokud se rozhodnete použít C550 jako budík, nezapomeòte, že musí být telefon u této řady zapnutý, nebo zaspíte. Samozřejmě, můžete si do libosti vyhrát s tapetami a spořiči displeje, nám se nejvíce líbil spořič se psem, který „olizuje“ displej telefonu. Pro ty, kteří si nejsou jistí svou znalostí matematiky, je zde také kalkulačka. Pro „lenochy“ je zde také hlasové vytáčení, které můžete použít až pro 20 jmen. Telefon má rovněž pamě na 20 SMS, pro telefonní seznam má 100 míst.

   

  ukáme do klávesnice

   

  Klávesnice zůstala stejná z předchozích modelů až na hlavní ovládací tlačítka. Pohyb se teï děje pomocí ovládacího kříže, jež má tlačítko uprostřed, bohužel jak jsme zvyklí z V300, nelze ho použít pro potvrzování, pro potvrzení volby musíte použít jiné tlačítko pod displejem. Co se týká komfortu používání klávesnice, moc pohodlné to tedy není. Je nutné vyvinout větší tlak a tlačítka domačkávat. Při psaní SMS je to docela nezvyk, protože píšete svým obvyklým tempem a u tohoto telefonu musíte koukat, zda-li se písmenka opravdu napsala. Každopádně jsme si na to zvykli a pak nám psaní SMS nedělalo problémy. Mnohem otravnějším faktem při posílání SMS je ten, že musíte před samotným odesláním SMS stisknout cca 7x OK, než se dostanete přes všechny potvrzovací dialogy, což je tedy dost. Telefon během psaní odečítá znaky a je schopen napsat najednou 450 znaků dlouhou zprávu. Můžete samozřejmě využít i prediktivní psaní i-Tap, což je Motorolí obdoba T9. Perličkou je, že se nám jednou při psaní SMS kurzor přemístil kamsi za rozměry displeje a vrátil se nám zpět „na displej“ asi po 2 vteřinách.

    

  Skladba menu

   

  Menu telefonu si můžete vytvořit podle své nálady a tím si vytvoříte přesně to, co chcete. Na hlavní 2 klávesy jsme si nastavili foáček a na druhou jsme si dali psaní SMS zpráv, toto se týká zobrazení menu na hlavním displeji. Jak jsme již řekli, samotné menu telefonu si přeskládáte tak, jak chcete.

   

  Displej

   

  Pokud bychom měli telefonu něco vytknout, určitě je to displej. Pasivní displej s rozlišením 96x65 a maximálním počtem zobrazených barev 4096 dnes opravdu nijak neohromí, v případě velmi hrubého rastru C550 je to ještě horší. Zde se Motorola opravdu „nevytáhla“ a zřejmě zde opět použila původní displej pro C350 a C450. Na druhou stranu je nutno říci, že C550 je levný model a tak je to také myšleno. Displej je relativně dobře čitelný, ale při dopadu přímého světla, např. slunečního záření, je těžko čitelný.

   

  Fotíme a posíláme MMS

   

  Motorola C550 má pro uložení fotografií připravené solidní 2 MB paměti, což je lehce nadprůměrné pro telefony této třídy. Pokud chcete fotit kvalitnější fotky, jistě zvolíte vyšší rozlišení, které je 640x480 bodů. Pro focení u tohoto typu foáčků je ideální fotit při dostatečném světle, focení při pošmournu nebo odpoledne bez sluníčka už není to pravé ořechové a fotografie podle toho také vypadají. Při focení si můžete nastavit i kontrastní režimy, navíc je zde také zoom. Bohužel, jak jsme uvedli dříve, displej je příliš malý a fotografie se na displeji tváří relativně nevzhledně, nebo se nezobrazí celé, musíte si je malinko posunout díky ovládacímu kříži. MMS můžete jen poslat, stahování do PC přes kabel není možné. Kabel lze použít spolu se softwarem jen k synchronizaci kontaktů, telefonního seznamu, upomínek, atd.

   

  Kryty

   

  Oba vyměnitelné kryty jsou velmi pěkně esteticky provedené a telefon se tváří, jako by patřil do nějaké vyšší třídy. Na druhou stranu je ale nutné upozornit na nešastně provedené sundavání zadního krytu u baterie, což působí ze začátku velké problémy. Samotný housing se již mění snadno a bez obtíží, stačí jen oddálit výstupky po straně a kryt vyjmete. Po našem používání začal kryt u baterie vrzat a prohýbat se, ačkoliv kryty seděly dobře. Zadní kryt baterie se promačkal díky malé mezírce mezi baterií a ním, což vydává nechvalně známé vrzání, ale jinak se kryt do stran ani nehne.

   

  Vyzvánění

   

  Telefon disponuje 32 polyfonií, která je opravdu znát. Na výběr máte několik desítek melodií, každý jistě najde tu svou, případně si ji v MotoMixeru upraví. Pokud tedy chcete kvalitní vyzvánění, tento telefon ho nabízí.

   

  Baterie

   

  Jak jsme již psali na začátku, je zde baterie Li-Ion s kapacitou 740 mAh, jež nám vydržela bez nočního vypínání necelé 4 dny, přičemž jsme protelefonovali cca 30 minut a vyfotili asi 10 fotografií, při častějším používání nám telefon vydržel 2,5 dne, což není mnoho.

   

  Shrnutí

   

  Tento telefon je plný rozporů, na jedné straně je to levný a na svou řadu dobře vybavený mobil, který u neautorizovaných prodejců seženete i pod 5.000 Kč (T-Mobile 5.499 Kč) má perfektní vyzvánění, velmi hezké kryty a na druhé straně MMSkám nedostačující displej a hrubší stisk kláves. Navíc je klasicky budík při vypnutém telefonu nepoužitelný a při vyhledávání v telefonním seznamu hledáte jen podle prvního písmena. Ale zase je zde JAVA, takže si můžete se svým telefonem pěkně „vyhrát“, můžete si uspořádat menu telefonu, je zde mini USB kabel, ale zase nemůžete kopírovat fotky z mobilu do PC. Jak jsem již napsal, je to mobil plný rozporů, ale pokud vám malý displej nevadí a na klávesnici si také zvyknete jako my, tak vám tento mobil můžeme doporučit. Telefon je duální, má GPRS 4+1 a nabízí za tuto cenu WAP 2.0.Pokud ale nepospícháte a nějaký ten měsíc ještě s pořízením nového telefonu počkáte, tak vás můžeme navnadit na nástupce C650, který bude mít již displej 128x128 bodů a se 65.000 barvami. Volba je jen na vás.


  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 25] 1 2 3 4 5

  Autor: Pavel Mašek | Komentováno: 0x | Poslat | Tisknout | Zavřít článek>>>

    Moje Motorola.cz
  Moje Motorola, 2003 - 2006
    Nejnovější komentáře
 • bez titulku:
  "Zdravím, no víme, JAK jsou vypnuté :o) Jen jsem se chtěl zeptat. . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • MojeMotorola.cz:
  "Předem gratuluji ke vložení komentáře, ačkoliv jsou pro běžné . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Ja nechci konec!:
  "Hmmm, tak to je škoda, nepokoušel jste se celý web prodat? Nebo po . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Re: Re: Budík:
  "Dobry den , potrebovala bych poradit mam V360 koupila jsem od T-mobilu . . . " (Zkušenosti s telefonem Motorola V360 – práce s telefonem, posílání SMS, propojení s PC, MP3 přehrávač)
 • za kačku:
  "V3 RAZR lze koupit i za 1 Kč , pokud člověk splní určitá kritér . . . " (Subjektivní názor: Nejlevnější RAZR V3 z oficiální distribuce v čR? - aktualizováno)
 •   Krátce
  25.12.2005: Dotazy
  Ohledně problémů s telefony Motorola se již neobracejte na žádné e-mailové adresy MojeMotorola, ani podobné, ale používejte již jen fórum MojeMotorola.cz - www.mojemotorola.cz/forum.

  15.12.2005: MojeMotorola.cz
  Dnes byla zveřejněna zpráva o zastavení aktualizace serveru MojeMotorola.cz, které bude platit do odvolání. Provoz webu jako takového nebude omezen, akorát bude "zakonzervován" současný stav článků a materiálů. Výjimkou tvoří fórum MojeMotorola.cz, které by mělo zůstat díky moderátorům v provozu i tak.

  10.12.2005: Motorola V360
  Zkušenosti s telefonem Motorola V360 byly vydány s několikahodinovým zpožděním, část zkušeností zestručněna.


  Web používá upravené jádro systému phpRS, MojeMotorola.cz ©2003-2006 Pavel Mašek

  Loga společnosti Motorola, stylizované "M" a další materiály, mohou být ochrannými známkami, případně jiným vlastnictvím společnosti Motorola, Inc.
  Nezávislý internetový server MojeMotorola.cz není majetkově ani jinak spojen s firmou Motorola, Inc., ani s českým zastoupením firmy Motorola.